asansör - asansör imalatı - asansör kabinleri - izmir - asansör fırması, asansör firmaları, yürüyen merdiven, yürüme bandı, yük asansörleri, şahıs asansörleri

Asansr Firması arrow Modernizasyon
Modernizasyon PDF Yazdr E-posta

 

Yapım yılı ve ve asansörlere biçilen 10 yıllık mekanik ömür göz önüne alındıında, belli bir zaman sonra asansörün çalıma performansının da dümesi sebebiyle modernizasyon kaçınılmaz olmaktadır.

Modernizasyon Görsel ve Teknik anlamda olmak üzere 2 ye ayrılır.

 

Görsel Modernizasyon daha çok sistem düzgün çalııyorsa Kabin Dekorasyonu ve Buton yenilenemesiyle salanabilir.

 
Kabinler yerinde iç dekorasyona tabi tutulabilir.

Duvar kaplamaları laminat veya paslanmaz yapılır.

Tavan ve taban döemesi  yenilenerek daha ferah daha aydınlık bir kabin görüntüsü elde edilebilir.

Yerinde dekorasyon yapılsa bile emniyet yönünden sakıncalı olan kabinler ise, Taıyıcı Süspansiyonları ve Paraüt Sistemleri bata olmak üzere, bütünüyle yenilenmek zorundadır.

Kabin Yenilenmesi esnasında tam otomatik kabin içi emniyet kapısı takılması asansörünüzün güvenliini arttıracaktır

 Active Image
 

Kat ve Kabin içi butonları digital veya LCD göstergeli olarak yenilenerek kullanıcının son derece estetik ve lık butonları

kullanarak tatmini salanabilir. Yeni butonların çalıabilmesi için  kumanda tablosu ve tesisatın da  deimesi gerekebilir.

Active Image 

 

 

.

 

 

 

 

Teknik modernizasyon ise sistemin düzgün ve salıklı  çalımadıı emniyetten yoksun asansörlere uygulanır. Bu modernizasyonda; aaıdaki tüm ekipmanlar yenilenebilir.

 

Eski tip tek hızlı çok ani ve sert duran,  sadece basılan kata giden, asansörlerin kumanda tablosu ve makinalarının yenilenmesiyledaha hızlı ve basılan her kata sırayla gidebilen asansörlere dönüüm mümkündür.

Modernizasyon teklifleri için mutlaka çalıan asansörünüz A dan Z ye incelenerek Teknik İnceleme Raporu doldurulduktan sonra çalıma durumuna uygun olarak teklif hazırlanır.

 

 

 

Makina 

Çalıan eski asansörlerin bir çounda tek hızlı 0.63 m/sn makinalar mevcuttur. Duru kalkı konforunun çok kötü olduu bu sistemler yeni nesil çift hızlı yada kademesiz hızlı makineler ile yenilenerek hem hız hem de duru kalkı konforu açısından son derece iyi sonuçlar elde edilebilir.

Tablo

 Tek hızlı makine motrun tek baına yenilenmesi mümkün olmadıı için yeni hıza ve sürü ekline uygun olarak kumanda tablosu da son teknoloji ürünü CPU kontrollü CE belgeli olarak sellektif kumanda eklinde yenilenir.

Tampon 

Kuyu dibi ve üstü emniyet mesafeleri için kabinin ve karı aırlıın altında bulunan tamponlar EN-81-1 standartı gerei CE belgeli olarak yenilenir

Regülatör

Asansörde Can Güvenlii dendii zaman ilk akla gelen paraüt sisteminin çalımasını salayan Regülatör sistemi de  aaı-yukarı yönde etkili olarak, tüm aparatlarıyla beraber EN-81-1 standartı gerei CE belgeli olarak yenilenir

Paraüt

Asansörün kontrolsüz olarak hızlanması durumunda devreye giren fren tertibatı da EN-81-1 standartı gerei CE belgeli olarak yenilenir

Kilit 

 Manuel kapıların en önemli aksamı olan kapı kilitleri de EN-81-1 standartı gerei CE belgeli olarak yenilenir

Ups

 

Asansörün kendi panosu ile beraber uyumlu olarak çalıabilcek bu kurtarma sistemi, elektrik kesilmesi anında bir kaç saniye içersinde devreye girerek, iki kat arasında kalmı ve emniyet devreleri kapalı kabini en yakın kata getirir ve (eer varsa) otomatik kapıların açılılarak içeride mahsur kalan kullanıcının kabinden çıkmasına olanak salar. 

Deprem Sensörü

Deprem sonrasında, asansörleri kullanarak binadan ayrılmaya çalımak kesinlikle çok yanlı ve yaygın bir davranıtır.

Depremlerde asansörün çalımaya devam etmesi, asanasör karı aırlıının kılavuz raylardan çıkması yada taıyıcı halatların makina kasnak yuvalarından çıkması pahallı ve onarılması zaman alıcı arızalara sebebiyet verir.

Bizler asansörlerimize sismik röle ilave ederek iddetli bir deprem anında asansörünüzü en yakın kata getirerek durmasını, kapıların açılarak asansansörde mahsur kalmanızı önlüyor,dı kumanda çarılarına cevap verilmesini iptal ederek deprem sonrası binaların asansör kullanılarak boaltılmasını önlemi oluyoruz.
Sismik röle, iddetli bir deprem anında sismik hareketleri algılayıp kontrol sinyalleri üreterek kumanda tablosuna ve butonlarına kısıtlama getirmektedir. 

 

 

 
Advertisement

Sponsor

Destekleyenler

Web Tasarım
Partner

Rss Kaynakları

web tasarım
DigiPara Liftdesigner We use DigiPara Liftdesigner for elevator drawings